حذف فایل های زاید

با هر بار مرور یک سایت یا صفحه ای از اینترنت، آن صفحه در هارد دیسک کامپیوتر شمل ذخیره می شود.این کار برای آن است که اگر دوباره قصد مرور آن صفحه را داشته باشید، اگر در آن صفحه تغییری حاصل نشده باشد،مرورگر به جای دانلود مجدد آن صفحه را مستقیم از روی هارد دیسک باز خوانی میکند.این کار ظاهرا به دستیابی سریعتر صفحات کمک می کند اما باید توجه داشت که با افزایش بیش از حد این صفحات در حافظه کامپیوتر،این عمر عملا به کندتر شدن سرعت بار گذاری صفحات منجر خواهد شد. ناگفته نماند که خراب شدن این فایل ها باعث بروز نقص هایی در عملکرد صحیح مرورگر خواهد شد.

حذف فایل های History

تمامی سایت هایی را که اخیرا از آنها دیدن کرده اید به ترتیب تاریخ انها ذخیره میگردد.برای دیدن این سایت ها و حذف انها در مرورگرها کمی متفاوت است که روش دیدن و حذف فایلها را توضیح میدهیم:

Internet Explorer

برای پاک کردن History از بالای صفحه مرورگر گزینه tools در بخش Internet Explorer روی کلمه Delete در بخش Browsing history تیک گزینه History  را بزنید و انهار پاک کنید.

Firefox

در قسمت منوی بالای فایر فاکس که ایکون آن به صورت سه خط موازی است کلیک کنید سپس گزینه History  را انتخاب کنید در صفحه باز شد بر روی گزینه Clear Recent History کلیک کرده و بعد در قسمت Time range to clear برای پاک کردن تمام تاریخچه ها گزینه   Everything را انتخاب کنید و در نهایت بر روی فلش کنار کلمه Details  کلیک کرده و تیک گزینه Cashe را زده و Clear Now را انتخاب کنید.

Google chrom

در قسمت منوی بالای گوگل کروم که ایکون آن به صورت سه خط موازی است کلیک کنید سپس گزینه History  را انتخاب کنید و بعد بر روی Clear browsing data کلیک کرده برای پاک کردن تمام تاریخ چه ها در قسمت Obliterate the following items from گزینه the beginning of time را انتخاب کنید سپس تیک Browsing history  را زده وبعد بر روی Clear browsing data کلیک کرده.

افزایش سرعت سیستم

1-عمل Defrag.

2-پاک کردن برنامه های زاید درون سیستم که از آنها استفاده نمی شود.(unistall)

3-استفاده از برنامه های مدیریتی RAM مانند Manage Ram.

4-اختصاص فضای بیشتر به درایور فعال زیرا پس از پر شدن RAM سیستم از فضای موجود در هارد فعال استفاده میکندو

5-اگر از RAM پایینی برخوردارهستید از وضوح تصویر پایین ومیزان اطلاعات کمتر در دسکتاپ استفاده کنید.

6-در برخی مواقع میشود از بعضی برنامه ها برای افزایش سرعت هارد استفاده کرد که به سبب فشار مضاعف بر سیستم توصیه نمی کنم.

7-استفاده از دستور Msconfig

اما روش استفاده از این دستور پس از اینکه در منوی استارت رفتید در Run کلمه Msconfig را بزنید و OK کنید.شما پس از ورود به این بخش روی گزینه اخر Start Up کلیک کنید و بعد هر گزینه را که به نظر در سیستم لازم نمی باشد از حالت خارج کنید.

مثلا گاهی شما یک برنامه ذا کاملا پاک کرده اید ولی هنوز شمایل کوچک آن را در نوار وظیفه در قسمت پایین سمت راست می بینید که با این عمل میتوانید آن را از سر راه بوت بر داشته و سرعت سیستم را افزایش دهید.